Aktivity

Pohoda, pohyb, poznanie

Náš rozľahlý park ponúka pestré možnosti vyžitia sa. Či už aktívny oddych vo forme športu alebo pokojný relax a pohodu napríklad s knihou z hotelovej knižnice v zeleni parku. Pre deti je k dispozícii detské ihrisko s pieskoviskom, hojdačkami a preliezkami.

Tento náš 8 hektárový, krásne udržiavaný park spolu so športoviskami ponúka ideálne možnosti na firemné teambuildingy plné rozmanitých aktivít.

Šport u nás

Aktívny oddych

Jedinečnosťou rezortu Malvázia je, že na jednom mieste, priamo vo vlastnom areáli, ponúka množstvo príležitostí na šport a pohyb na čerstvom vzduchu:

2 TENISOVÉ KURTY S UMELÝM POVRCHOM,
FUTBALOVÉ IHRISKO S PRÍRODNOU TRÁVOU,
PIESKOVÉ IHRISKO PRE PLÁŽOVÝ VOLEJBAL,
IHRISKO PRE PETANG,
STOLNÝ TENIS,
KRYTÚ KOLKOVÚ DRÁHU,
MALÝ FITNESS POD HOLÝM NEBOM,
BADMINTON, PLÁŽOVÝ TENIS,
VONKAJŠÍ BAZÉN,
OHNISKO A GRILOVISKO,
LUKOSTRELBA,
KNEIPPOV CHODNÍK PRE CHÔDZU NABOSO,
DETSKÝ KRIKET,
DETSKÉ IHRISKO.
.

Pre hotelových hostí, priaznivcov cyklistiky, poskytujeme možnosť zapožičanie bicyklov, pre výlety do prírody zasa palíc pre severskú chôdzu . Všetky športoviská, vrátane požičovne lodiek sú k dispozícii počas sezóny apríl až október (výnimkou môže byť nepriaznivé počasie).

Rašeliniskové jazerá, priamo susediace s naším parkom, poskytujú skvelé možnosti rybolovu.

Ubytovaní hostia majú možnosti si u nás zapožičať čln s príslušenstvom a vychutnať si tak člnkovanie na jazere počas sezóny.

bty

Kam na výlety

„Do nevidzeu Záhorí, neví co je pjekné”

VIATE PIESKY

V našej bezprostrednej blízkosti môžete nájsť slovenský unikát – viate (eolické) piesky. Vznikli v štvrtohorách veternou činnosťou. Ponúkajú úžasný, priam exotický pohľad na piesčité duny porastené borovicovými lesmi.

HRAD KORLÁTKA

Priamo z hotela je možná pešia túra na pôvabnú zrúcaninu hradu Korlátka, nachádzajúceho sa v chotári obce Rozbehy, miestnej časti obce Cerová. Svojho času bol jedným zo strážnych hradov na významnej Českej ceste.

¶a †

PLAVECKÝ HRAD A VRCH POHANSKÁ

Pohľad na pôsobivú siluetu zrúcaniny kedysi mohutného Plaveckého hradu sa núka aj z viacerých miest nášho parku. Hrad vznikol ako kráľovská pohraničná pevnosť, pod ním sa nachádza sústava podzemných jaskynných chodieb. Susedný vrch Pohanská je bývalým keltským hradiskom. Na Plavecký hrad sa dá vystúpiť z obce Plavecké Podhradie vzdialenej od Prieval 12 km.

ČESKÁ CESTA

Česká cesta (Via Bohemica), prechádzajúca územím dnešného juhozápadného Slovenska, bola významná starobylá obchodná cesta spájajúca Prahu s Budínom. Bola súčasťou dlhšej európskej obchodnej cesty vedúcej od Bosporu až k brehom Atlantického oceánu. Po časti Českej cesty vedie turistická trasa po modrej značke od chaty Rozbehy po nádrž Buková.

LEZECKÉ SKALY

Pre milovníkov lezectva sa núka atraktívna možnosť vo viacerých lezeckých oblastiach pri Plaveckom Mikuláši a Plaveckom Podhradí – Červenica (Alternatívka), Kamenné, Blázon, Kršlenica, Deravá skala, Korlátko. Vzdialenosť od Prieval cca 10- 15 km.

SVÄTÉ SCHODY, KRYPTY
A KAŠTIEĽ V MALACKÁCH

Sväté schody sú na svete troje. V Ríme sú originálne, po ktorých kráčal Kristus do Pilátovej siene, kópie sú v Jeruzaleme a v Malackách.

Pod Františkánskym kostolom sa nachádza ojedinelé pohrebisko, na ktorom našlo odpočinok približne 200 významných osobností, medzi nimi aj niektorí z posledných Pálffyovcov. Krypty sú prístupné na požiadanie aspoň deň vopred. Malacky sú od Prieval vzdialené 30 km.

Pálfiovský kašteieľ v Malackách je kultúrno-historická pamiatka celoslovenského významu. Kaštieľ má bohatú históriu. Počas svojej existencie bol sídlom urodzeného rodu, františkánskym internátom, vojenským skladom i nemocnicou.

KUNOVSKÁ PRIEHRADA
A ZRÚCANINY HRADU BRANČ

Vodná nádrž Kunovská priehrada pri Senici so svojimi trávnatými plochami aj pieskovou plážou je vhodná na kúpanie, bezmotorové člnkovanie a rybolov. Vzdialená od nás 23km.

Obec Podbranč, časť Podzámok, vzdialená od Kunova 10 km, je východiskovým miestom k zrúcanine hradu Branč, ktorý spolu so sieťou ďalších pohraničných hradov chránil cesty prechádzajúce cez Karpaty na Moravu.

GOLF SENICA, GOLF SKALICA

Pre milovníkov golfu sa núkajú dve golfové lahôdky Záhoria. Od nás 23 km vzdialený, 36-jamkový Penati golf resort Senica s rozlohou na ploche 217 hektárov a 44 km vzdialený golfový rezort v Skalici s 18-jamkovým ihriskom so strednou obtiažnosťou.

PIVNÉ KÚPELE SANDORF, PRIEVALY

Od roku 2011 je v obci Prievaly v prevádzke malý pivovar Sandorf s kapacitou 1000 hl piva za rok. Pivovar bol vybudovaný rekonštrukciou pôvodných priestorov pohostinstva Šandorfský šenk. K existujúcim a zrekonštruovaným priestorom bola v roku 2012 pristavená nová budova, v podzemí ktorej sa nachádzajú atraktívne pivné kúpele s wellnessom, doteraz jediné pivné kúpele na Slovensku.

SLOBODNÉ KRÁĽOVSKÉ MESTO,
SKALICA A BAŤOV KANÁL

Výborný tip na celodenný výlet je krásne historické mesto Skalica, vzdialené 44 km od Prieval. Okrem mnohých iných historických pamätihodností sa tu nachádza Kultúrny dom z dielne slávneho slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Pri návšteve Skalice využite príležitosť ochutnať originálny skalický trdelník.

Nezabudnuteľným a veľmi príjemným zážitkom sa môže stať plavba loďou po Baťovom kanáli. Loďku si možno zapožičať v prístave v Skalici.

BAZILIKA ŠAŠTÍN STRÁŽE

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie je nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí známym pútnickým miestom. Nádhera a impozantnosť tohto barokového kostola stojí za návštevu aj tým, ktorí neprichádzajú ako pútnici. Vzdialenosť od Prieval je 29 km a od Skalice 26 km.

KOSTOL SV. MARGITY ANTIOCHIJSKEJ
V KOPČANOCH

Kostol sa nachádza pri obci Kopčany, vzdialenej od Prieval 48 km a od Skalice 11 km. Jeho najstaršia stavebná fáza je datovaná do 9. – 10. storočia a tak sa radí k najstarším stojacim stavbám na Slovensku a ku kostolom s možným veľkomoravským pôvodom. Patrí medzi najhodnotnejšie a najmalebnejšie sakrálne pamiatky na Slovensku.
Malý, ale so silným genius loci.

SMOLENICKÝ ZÁMOK A JASKYŇA DRINY,
HRAD ČERVENÝ KAMEŇ

Krásny celodenný výlet ku skvostom Malých Karpát. Tieto ležia na ich juhovýchodnej strane, teda už nie na Záhorí. Výlet k nim sa určite oplatí.

Smolenickému zámku, ako vystrihnutému z rozprávky, dali jeho historizujúcu podobu v 20. storočí jeho poslední majitelia Pálffyovci. Solenice sú od Prieval vzdialené 17 km. Hrad je verejnosti sprístupnený čiastočne. Len 2 km od Smoleníc sa nachádza kvapľová jaskyňa Driny.

Hrad Červený kameň, situovaný na kopci nad obcou Častá neďaleko Modry, sa pokladá za jeden z unikátov stredoeurópskeho staviteľstva. Častá je od nás vzdialená 33 km.

TURISTICKÉ CHODNÍKY

Karpatské kopce s tajomnými zrúcaninami dávnych hradov ako aj prívetivé slnečné lúky a stráne pozývajú na túry alebo na príjemné, oddychové prechádzky.

 

CYKLOTRASY

Tour de Záhorie

Cyklotrasa číslo 2302 vedúca z Hrachovišťa do Plaveckého Petra ide po hradskej ceste z Cerovej do Prieval okolo MALVÁZIE. V Plaveckom Petri sa napája na Malokarpatskú cyklomagistrálu.

Nevšedným zážitkom je cyklotrasa vedúca cez územie Vojenského obvodu Záhorie. Ponúka jedinečnú jazdu, alebo prechádzku, po cestičkách medzi pieskovými dunami a borovicovými lesmi. Prístup na túto cyklotrasu majú naši hostia priamo z nášho areálu po hrádzi vedúcej medzi rašeliniskovými jazerami. Vstup do lesov vojenského obvodu je od júla 2012 povolený, potrebné je však sledovať plán vojenských činností a cvičení, počas ktorých je vstup zakázaný.

Cenník

Aktivity

Ubytovaní Neubytovaní
Tenisový kurt5 € / 1 HOD7 € / 1 HOD
prenájom ihriska so sprchou

Tenisová raketa - zapožičanie3 € / 1 Ks3 € / 1 ks
Futbalové ihrisko8 € / 1 HOD10 € / 1 HOD
prenájom ihriska so sprchou

FUTBALOVÁ LOPTA - ZAPOŽIČANIE3 € / 1 ks3 € / 1 ks
VOLEJBALOVÉ IHRISKO8 € / 1 HOD10 € / 1 HOD
prenájom ihriska so sprchou

VOLEJBALOVÁ LOPTA - ZAPOŽIČANIE3 € / 1 KS3 € / 1 KS
Kolková dráha v parku8 € / 1 HOD10 € / 1 HOD
Petang5 € / 1 HOD
Plážový tenis5 € / 1 HOD
Stolný tenis4 € / 1 HOD
Bedminton4 € / 1 HOD
Kroket4 € / 1 HOD
Bicykel dámsky/pánsky8 € / *1/2 dňa
12€ / 1 deň
(cross, city, MTB) s príslušenstvom

Bicykel detský5 € / *1/2 dňa
8€ / 1 deň
Detská sedačka k zapožičanému bicykluzdarma
Palice - nordic walking2 € / 1 DEŇ
Šípky4 € / 1 HOD
Luk + šípy s inštruktorom **len počas sezóny15 € / 1 HOD
Prenájom člna s príslušenstvom15 € / 45 MIN.
Rybársky lístok***15 € / 1 deň
*1/2 dňa do 5 hodín
** sezóna júl - august
*** + platný celoslovenský rybársky lístok, členský lístok (V prípade záujmu si treba rybársky lístok rezervovať min. 3 dni vopred)

Galéria

Inšpirácia

Darčekový poukaz
Pobytové balíky
Newsletter
el. formulár
Rezervácie
+421 903 90 42 78
Subscribe To Our Newsletter
No Thanks
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin