Wellness

Viac ako relax

Malvázia Vám ponúka niekoľko druhov obľúbených masáží a kozmetických procedúr,  komorné wellness vybavené vonkajšou vírivkou, suchou, parnou a infračervenou saunou ako aj  jednoduchými vodnými procedúrami podľa Kneippovej metódy.

Otváracie hodiny
Pondelok až štvrtok Od 15:00 h do 21:00 h
Piatok Od 15:00 h do 22:00 h
Sobota Od 10:00 h do 22:00 h
Nedeľa Od 10:00 h do 21:00 h
*Počas sviatkov a prázdnin ubytovaní hostia Od 10:00 h do 22:00 h
**Počas sviatkov a prázdnin neubytovaní hostia Od 12:00 h do 22:00 h

Informácie:

 +421 903 42 24 68

+421 903 90 42 78

wellness@malvazia.sk

Sauny

Keď teplo otužuje

Saunovanie je skvelá relaxačná a regeneračná metóda. Je taktiež jedným z najvýznamnejších prostriedkov otužovania a zároveň detoxikácie organizmu. V našom wellness si môžete vychutnať fínsku, bylinkovú a infračervenú saunu.

 

pobytovy-balik

Suchá sauna

Suchá sauna má priaznivé účinky na naše zdravie. Je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a aktivizuje sa činnosť mazových žliaz, čím dochádza k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má okrem iného nezanedbateľný kozmetický význam.

Teplota 80 – 110 °C
Vlhkosť vzduchu 5 – 10 %
Odporúčaná dĺžka saunovania 8 – 12 min./ 2-3 x

Indikácie:

detoxikácia organizmu, reumatizmus, artrózy, degeneratívne ochorenia kĺbov, celkové uvoľnenie pohybového ústrojenstva, poruchy krvného tlaku (hypotonia), chronické katary dýchacích ciest, posilnenie imunity, prevencia proti chrípke a nachladnutiu, doplnková kúra pri chudnutí, čistenie pokožky, vyplavovanie endorfínov – hormónov šťastia

Kontraindikácie:

saunovanie sa neodporúča ľuďom s vysokým krvným tlakom, s kožnými a respiračnými chorobami, so srdcovými ťažkosťami, s nádchou, chrípkou, alergikom, počas tehotenstva.

Parná sauna

Parná sauna, pre ktorú je príznačná vysoká vlhkosť, má nižšiu záťaž na organizmu, a preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest, pri oslabení ciev a krvných zrazeninách, má protizápalové účinky, zmierňuje nervozitu a tiež blahodarne pôsobí na uvoľnenie svalstva.

Teplota 40 – 42 °C
Vlhkosť vzduchu 100 %
Odporúčaná dĺžka saunovania 15 – 20 min./ 2-3 x

Indikácie:

posilňuje imunitný systém, regeneruje pokožku, tvorí zvýšené množstvo kyslíka a výživných látok pre bunky, psychicky uvoľní a odbúra stres, výrazne uvoľňuje dýchacie cesty a je nenahraditeľná pri alergiách a nádche.

Kontraindikácie:

saunovanie sa neodporúča ľuďom s vysokým krvným tlakom, s kožnými a infekčnými chorobami, s akútnymi horúčkovými chorobami, pri zhubných nádoroch a stavoch po hlbokej trombóze, počas tehotenstva.

Infračervená sauna

Moderný spôsob saunovania, ktorý využíva infra žiarenie. Hlavným rozdiel oproti bežným saunám je v tom, že infračervené lúče prenikajú hlboko pod pokožku. Potenie je intenzívnejšie a nedochádza k nadmernému ohrevu povrchových vrstiev kože teplým vzduchom. Vďaka tomu sa rozpúšťajú a potením vyplavujú škodlivé látky, čistia sa póry a odstraňujú odumreté bunky. Stúpa spotreba telesnej energie a nastáva odbúravame tuku. Posilňuje sa imunitný systém, takže organizmus sa stáva odolnejším voči prechladnutiu a lepšie znáša fyzickú i psychickú záťaž. Infrasauna dokáže uviesť telo i dušu do harmonického, rovnovážneho stavu. Tento typ saunovania je vhodný pre osoby, ktoré dobre nezvládajú vysoké teploty.

Teplota 40 – 45 °C
Vlhkosť vzduchu 30 – 50 %
Odporúčaná dĺžka saunovania 20 – 40 min./ 1-2 x

Indikácie:

problémy so srdcom a krvným tlakom, reumatizmus, artrózy, artritída, detoxikácia organizmu, zvyšuje rozťažnosť kolagénových tkanív – zmierňuje celulitídu, posilňuje imunitný systém, regeneruje pokožku, psychicky uvoľní a odbúra stres

Kontraindikácie:

saunovanie sa neodporúča ľuďom s kožnými a infekčnými chorobami, s akútnymi horúčkovými chorobami, s hemofíliou, s pokročilou osteoporózou, so silikónovými implantátmi, pri zhubných nádoroch, počas tehotenstva.

Masáže a procedúry

Dotyky zdravia

Účinok masáže je známy už z čias starých civilizácií. Táto osvedčená regeneračná a relaxačná metóda dokáže priaznivo ovplyvniť fyzický aj psychický stav človeka, pomáha pri mnohých zdravotných problémoch, zraneniach alebo strese. Ponúkame vám niekoľko druhov masáží, z ktorých každá má vlastné poslanie a účinky.

Masáže v hoteli Malvázia

Klasická masáž

Zlepšuje prekrvenie pokožky a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé  svaly a podieľa sa na lepšom vyplavení škodlivých látok z organizmu. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Je veľmi vhodná pre ľudí so sedavou prácou, u bolestivých stavov, kde napomáha uvoľneniu bolestivých kŕčov a blokov vzniknutých v dôsledku rôznych úrazov a preťažení organizmu.

Masáž lávovými kameňmi

Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetických dráhach) a rozprúdia energiu v tele. Prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku a svaly, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, zrýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela. Pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti. Táto masáž pôsobí protistresovo, pomáha nabudiť samoliečiace schopnosti organizmu a odoberá z neho negatívnu energiu. Odporúča sa ľudom trpiacim na bolesti chrbta, stuhnuté svaly, slabú cirkuláciu, artritídu, stresové stavy, pocit úzkosti, nespavosť…

Medová masáž

Medová masáž výrazne pomáha zbavovaniu sa škodlivých látok z ľudského organizmu. Vďaka detoxikačným účinkom medu a špecifickým masérskym hmatom dochádza k odstraňovaniu usadenín a jedov z telesných tkanív. Liečivá sila medu pôsobí priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. Masáž medom je vhodná pri civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, alergie (okrem alergie na med), pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, pri problémoch s pleťou a mnohých iných.

Havajská masáž „lomi lomi“

Havajská masáž je výnimočná terapia, je založená na dlhých, plynulých pohyboch, pri ktorých sa  energia prelieva v pravidelnom rytme. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolesť, únavu a napätie. Vychádza z plynulých masážnych hmatov. Tieto masážne hmaty majú vysoký relaxačný a terapeutický účinok. Lomi Lomi uvoľňuje svalové blokády a podporuje prúdenie životnej energie harmonickým smerom, pomáha pri detoxikácii organizmu. Odporúča sa pri bolestiach pohybového aparátu, po fyzickej záťaži a ako pomoc pri regenerácii organizmu.

Reflexná masáž chodidiel

Na chodidle každého človeka sa nachádza množstvo väčších a menších plôch a bodov, ktoré sú prepojené pomocou reflexných dráh s určitou časťou tela alebo s určitým orgánom. Technikou reflexného pôsobenia na príslušné miesta na chodidle je možné pozitívne ovplyvniť všetky procesy v tele. Podľa citlivosti konkrétnych bodov je možné posúdiť stav jednotlivých orgánov. Pri tejto masáži je možné zistiť, ktoré systémy organizmu sú vyvedené z rovnováhy a následne harmonizovať ich činnosť. Reflexná masáž chodidiel pomáha pri tráviacich ťažkostiach, poúrazových stavoch, pri bolestiach hlavy a chrbtice, pri poruchách spánku a pri chronickom únavovom syndróme.

reflexna masaz chodidiel

Kneippova metóda

Hosťom je k dispozícii drevené korýtko na striedavý kúpeľ nôh, na šliapací kúpeľ nôh a na kúpele rúk a ramien. Špeciálne zvolená sprcha potom slúži na jednoduché procedúry oblievania jednotlivých častí tela. Hostia si procedúry aplikujú sami podľa presného návodu nachádzajúceho sa vo wellness. Samotný výkon procedúry sa začína obvykle v teplej vode a končí v studenej vode. Šliapací kúpeľ v chladnej vode zvyšuje prekrvenie končatín, zvyšuje miestny metabolizmus, aktivuje kožné receptory, pôsobí upokojujúco, podáva sa tiež pri bolestiach hlavy, migrénach. Celkovo procedúry so studenou vodou bývajú veľmi krátke, teplé procedúry naopak trvajú dlhšie. Studená voda prekrvuje organizmus a posilňuje imunitu, teplá voda uvoľňuje napätie a svaly. Zvlášť efektívne je striedanie chladu a tepla.

Teplota: Chladná voda 10 – 16 °C, Teplá voda 35 – 40 °C

Perličkový kúpeľ vo vírivke

Perličkový kúpeľ vo vírivke je kombinácia vodného kúpeľa a masáže prostredníctvom vzduch a masážnych trysiek. Kúpeľ má relaxačný a protistresový účinok. Odporúča sa u všetkých ochorení pohybového aparátu, na odstránenie stresu a napätia, pri pocitoch telesnej a duševnej vyčerpanosti.

Teplota: 36 – 37 °C
Odporúčaná dĺžka procedúry: 15 – 20 min.

Wellness hotela Malvázia

Personalizované telové ošetrenie SOTHYS

Personalizované ošetrenie ponúka maximálny relax a uvoľnenie zmyslov s jemnou aromatickou vôňou podľa vlastného výberu, garantujúcou únik z reality do sveta pohody a pokoja.

Vychutnajte si unikátny Uvítací protokol, počas ktorého si vyberiete vôňu a textúru masážneho produktu.

V ponuke máme tieto vône:
citrón a listy pomaranča
– osviežujúca a posilňujúca
frangipani a slivka – kvetinová a slnkom nabitá vôňa
pomaranč a cédrové drevo – pižmová a drevitá
esenciálna vôňa pre pánov – drevitá, aromatická a pižmová vôňa

cover1

Vyberte si textúru masážneho produktu:
Jemný masážny telový krémvhodný pre dehydratovanú pokožku s tendenciou k vysušovaniu. Ľahká, nemastná textúra, ktorá pôsobí ako príjemný osviežujúci balzam počas masáže celého tela. Obsahuje kukuričný olej a bambucké maslo pre výživu pokožky a glycerín pre hydratáciu.
Masážny telový olej – určený na suchú pokožku, ktorú zanechá jemnú a saténovo hladkú. Kukuričný olej vyživí, slnečnicový olej hydratuje a vitamín E pôsobí ako antioxidant.
Sladký píling so soľouobsahuje morskú soľ pre mechanické odstránenie odumretých buniek a remineralizáciu pokožky a jemné zrniečka bieleho cukru pre dokonale vyhladenú pokožku.

Užite si unikátny zážitok v 3 fázach:
Predzvesť prebudenia –  masážne pohyby, ktoré masér vykonáva cez uterák Vám pomôžu rýchlo sa ponoriť do utišujúceho sveta relaxácie.
Obrad ošetrenia – masáž, píling alebo kombinácia oboch podľa vášho výberu. Zmyselný zážitok spojený z relaxačnými masážnymi pohybmi,  relaxačnou hudbou a vôňou ošetrenia.
Upokojujúci záver – na konci ošetrenia prichádza masáž dodávajúca silu, ktorá prebudí Vaše zmysly.

Tvárové sezónne ošetrenie BERNARD CASSIERE

Ošetrenie poskytuje jedinečné okamihy pohody, ktoré posilňuje regeneráciu buniek, pleť ostáva jasná, žiarivá a revitalizovaná. Zároveň ošetrenie ponúka riešenie  proti prejavom starnutia.  Vďaka výťažku vínnej révy Champagne dodáte svojej pleti kombináciu ovocných kyselín a polyfenolov, ktoré majú antioxidačné a ochranné vlastnosti. Extrakt z rubína, kameňa energie,  zabezpečí dostatok energie a vitality, vďaka extraktu z kultivovaných perál bude vaša pleť pružnejšia, pevnejšia a dostatočne revitalizovaná. Relaxačná masáž tváre spolu s príjemnou vôňou produktov vás prenesie do stavu príjemného relaxu.

Ošetrenie obsahuje:  píling, masážny balzam, peel-off masku a vzácny krém.
bc-0358-d

Relaxačná masáž sviečkami BERNARD CASSIERE

Príjemná textúra masážnej sviečky v kombinácii s relaxačnými masážnymi technikami prinášajú relax vo forme  teplej masáže s jedinečnou vôňou podľa vlastného výberu.

Na výber z vôní:
MONOI  – afrodiziakálna vôňa kvetov z Tahiti
PAPRAĎOVÁ  – drevitá vôňa
PIŇA COLÁDA  –  sladučká exotická vôňa
KARAMELOVÁ –  úžasná vôňa karameliek

Bazén

Závan mora 

Pre našich hotelových hostí máme pripravený vonkajší relaxačný bazén s dĺžkou 13,5 metra, napustený vodou s morskou soľou, ktorá nahrádza dezinfekciu chlórom. Na rozdiel od chlóru však neprodukuje nepríjemný zápach a nevysušuje pokožku ani vlasy. Minerály obsiahnuté v morskej soli pôsobia na pokožku blahodarne. Voda s morskou soľou má antiseptické účinky, pomáha pri liečbe ekzémov, či pri problémoch s pleťou. Soľ priaznivo pôsobí na horné dýchacie cesty, teda je priaznivá pre ľudí trpiacich na alergiu alebo astmu. Plávanie v bazéne s morskou soľou má priaznivý účinok na Vaše telo aj myseľ.

bazen

Cenník

Wellness
UBYTOVANÍ NEUBYTOVANÍ
Wellness vstup 90 min.10,- eur12,- eur
Wellness vstup 120 min.12,- eur15,- eur
Vstup do wellness každá začatá 1/2 hod.3,- eur4,- eur
Klasická masáž - čiastočná 25 min.12,- eur14,- eur
Klasická masáž - čiastočná + rašelinový zábal 50 min.18,- eur20,- eur
Klasická masáž - celotelová 50 min.22,- eur24,- eur
Reflexná masáž chodidiel 25 min.12,- eur14,- eur
Masáž lávovými kameňmi 25 min.16,- eur18,- eur
Masáž lávovými kameňmi 50 min.26,- eur28,- eur
Medová detoxikačná masáž 25 min.16,- eur18,- eur
Havajská "Lomi Lomi" masáž 50 min.26,- eur28,- eur
Rašelinový zábal 25 min.10,- eur12,- eur
...
Kozmetické procedúry a kozmetika SOTHYS a BERNARD CASSIERE..
Personalizované celotelové ošetrenie SOTHYS..
Píling + masáž 60 min.50,- eur55,- eur
Píling 25 min.25,- eur27,- eur
Masáž 40 min.33,- eur35,- eur
Tvárové sezónne ošetrenie BERNARD CASSIERE 50 min.42,- eur45,- eur
Relaxačná masáž masážnymi sviečkami BERNARD CASSIERE 25 min.20,- eur22,- eur
Relaxačná masáž masážnymi sviečkami BERNARD CASSIERE 50 min.26,- eur28,- eur
...
Produkty..
Masážna sviečka - MONOI150 g39,- eur
Masážna sviečka - PAPRAĎOVÁ150 g39,- eur
Masážna sviečka - PIŇA COLÁDA150 g39,- eur
Masážna sviečka - KARAMELOVÁ150 g39,- eur
Telový elixír - ČEREŠŇA LOTOSOVÝ KVET150 ml34,- eur
Telový elixír - CITRÓN a LISTY POMARANČA150 ml34,- eur
Telový elixír - KVETY POMARANČA a CÉDROVÉ DREVO150 ml34,- eur
Parfumovaná voda - KVET FRANGIPANI A SLIVKA2x 15 ml34,- eur

Galéria

Inšpirácia

Darčekový poukaz
Pobytové balíky
Newsletter
el. formulár
Rezervácie
+421 903 90 42 78
Subscribe To Our Newsletter
No Thanks
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin